Kiedy zacznę zarabiać?

To częste pytanie każdego, kto zaczyna dorabiać w internecie, a właściwie chce zacząć.

Właściwa odpowiedź jest tylko jedna: jak będziesz pracować.

Za pracę na etacie dostajemy wynagrodzenie po wykonaniu pracy. Ci co pracują w systemie akordowym wiedzą że im więcej pracujesz tym więcej zarobisz. Nie zawsze ten argument trafia do tych co pracują za stałą stawkę.


Jak zarabiać przez internet jako freelancer

Tylko na kolorowych stronach leży się na plaży, a kasa na konto leci. Choć w przypadku takich stron będących polowaniem na jelenie faktycznie kasa leci: e-book 35 stron, cena ponad 100 zł. Coś w tym jest. Ale nie tak nie musimy zarabiać…. choć jak widać można.

Jeśli chcemy zarabiać czy to na programach partnerskich czy na sprzedaży jakiś produktów to najpierw musimy z naszą stroną/stronami dotrzeć do zainteresowanych. Oni nas nie znajdą jeśli sami do nich nie wyjdziemy.

Z pomocą idą nam media społecznościowe, mailing, newslettery, pozycjonowanie strony, katalogowanie, marketing szeptany i inne dobrodziejstwa internetu, na które sami narzekamy będąc odbiorcami reklam i promocji. Ważnym jest aby nasza reklama/promocja nie była zbyt nachalna. Informacja ma trafiać do potencjalnie zainteresowanych a nie do każdego kto nam się nawinie.

Pierwsze zarobki pojawią się w okolicy drugiego miesiąca, ale to też nie starczy na życie bez „normalnej pracy”. W tzw. między czasie coś wpadnie, ale nawet do wacików trzeba będzie dołożyć.

Ale….. jak wieść gminna niesie: bez pracy nie ma kołaczy. Zakładamy, że chcemy dorobić na hobby, a jeśli się uda to na samochód. Więc nie zniechęcaj się brakiem efektów w początkowym okresie tylko pracuj.

 

 


Dodaj komentarz