Pozycjonowanie strony – SEO

Już było o tym wspomniane spróbujemy to troszeczkę rozwinąć. Dlaczego pozycjonowanie jest ważne chyba nie trzeba pisać, ale napiszemy:

  • zwiększenie ruchu na stronie
  • zwiększenie odświeżeń reklam
  • większe zainteresowanie oferowaną treścią i produktami
  • zwiększenie dochodów

Na allegro sprzedawcy gotowych portali  wszelkiej maści obiecują milionowe dochody, ale malutkim druczkiem zaznaczają że wypromowanie strony jest po stronie kupującego. To tak jakby obiecywać lot samolotem pod warunkiem, że sam opłacisz bilet.

Jak zwiększyć ruch na stronie i pozycję w wyszukiwarkach.

  1.  Dodawanie do katalogów. Są szkoły mówiące o dodawaniu tylko do tych „mocnych” katalogów z PR5 i wyżej. Tyle, że po pierwsze nie ma ich aż tak wiele, dwa są to kosztowne wpisy. Moim zdaniem warto dodawać też do tych „słabych” katalogów. Ważne żeby nie były zaspamowane, czyli niech choć „słabe” będą moderowane lub wymagają linków zwrotnych. Jak dostaniemy mail z info o dodaniu wchodzimy w link z naszym wpisem i z niego przechodzimy na naszą stronę. Niech wyszukiwarka wie ,że z katalog z wpisem jest aktywny, i niech pozna link przekierowujący.
  2. Podpis na forach. Bardzo dobre rozwiązanie. Jeśli się udzielasz na jakimś popularnym forum, to każdy Twój wpis z podpisem jest dla Ciebie przekierowaniem do Twojej strony. Im bardziej tematycznie forum dopasowane do linka tym lepiej. Ale wiadomo, nie zawsze da się wyłapać tylko w 100% zainteresowany target.  Ale już sam fakt przejścia z takiego linka dla wyszukiwarek to sygnał, że strona ma zainteresowanie.

  3.  

  4. Portale społecznościowe. Mocne medium, choć moim zdaniem przeceniane przez agencje PR. Ten blog funkcjonuje na dwóch domenach ( właśnie dla testów ) m2m4all.eu i m2m4all.pl. Okazało się, że choć „eu” jako pierwsze dostaje wpisy ( które są importowane na  „pl” ) jest podlinkowane na facebook to lepsze wyniki w odwiedzinach osiąga „pl”  systematycznie dodawana do katalogów. Niemniej warto założyć dla swojej strony fanpage, a jeśli zainteresowanie będzie spore to nawet grupę. To pewny i zainteresowany target, który przyniesie Ci dochód.
  5. Mailing, troszkę kontrowersyjna forma promocji portalu więc trzeba dokładnie dobrać treść aby nie być odebranym za spamera. Warto zainwestować w program, który będzie kontrolował bazy mailingowe. Nie warto tego zlecać nawet za 10 zł. Większość takich ofert to „klikacze” reklam za 2gr na portalach partnerskich. Zbuduj własną bazę e-mail. Wykorzystaj do tego bloga, sklep, własne forum. Dobrze jeśli uda Ci się podzielić adresy tematycznie – w przyszłości może Ci się to przydać przy stawianiu jakiejś strony tematycznej.

 

Kurs SEO - jak skutecznie pozycjonować stronę

Dodaj komentarz